Prevíjanie zvitkov plechu zariadením JOUANEL ENROUL-BOB1250

Prevíjanie zvitkov plechu zariadením JOUANEL ENROUL-BOB1250

Každá spoločnosť hľadá spôsoby, ako zefektívniť procesy vo výrobnom procese. V klampiarskej firme môže byť významným zdrojom úspor nákup zvitkov o hmotnosti 5 ton a tie nasledne deliť a prevíjať na menšie. Práve tieto môžu používať vo svojej výrobe na jednotlivé projekty, prípadne tieto prevíjané zvitky ponúkať svojim zákazníkom. Jedná sa o veľmi podstatný prvok na zníženie vstupných nákladov.

Teória je fajn, no prax taká jednoduchá nie je. Prevíjanie zvitkov nie je nič jednoduché, aj keď na prvý pohľad sa to môže zdať. Na jednej strane je náročná manipulácia so samotným zvitkom a následné prevíjanie zahŕňa určité aspekty, ktoré treba brať na ohľad. Prevíjaním z veľkého na malé zvitky sa menia otáčky navíjaného zvitku a to je potrebné regulovať príslušnou elektronikou na zariadení. Je aj potrebné vedieť, aký objem bude spoločnosť deliť. To je potrebné vedieť, aby bolo možné prepočítať návratnosť tejto investície.

Navíjané zvitky sú na odvíjači zvitkov, ktorý je na koľajniach, ktoré sa posúvajú smerom von, kvôli manipulácii. Zvitok sa vytiahne smerom von a potom je ho možné naložiť vidlami na vysokozdvižný vozík.

Spôsob navíjania uvidíte vo videou pod textom. Budem radi, keď v prípade akýchkoľvek otázok ná kontaktujete alebo si prezriete náš e-shop v sekci klampiarska dielňa.

Ilustračné video

 

Verím, že o spôsobe prevíjania si urobíte predstavu z priloženej galérie.

Galéria zariadenia

V prípade akýchkoľvek otázok som Vám k dispozícii.

 

Marek Pjenčák

Zdieľaj tento článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *