Priznané trámy v podhľade zo sadrokartónu

Veľmi nás poteší, keď nás zákazník nám sám pošle fotografie z realizácie s použitím našich profilov na sadrokartón. Tieto fotografie sú zo stavby v obci Belá, kde sa rekonštruoval tradičný rodinný dom postavený zhruba okolo roku 1950. Požidavka bola, aby trámy boli jednak zachované, viditeľné a s veľkým dôrazom na detail zrealizované spoje sadrokartónu k týmto trámom.

My sme navrhli použitie profilu s tieňovou špárou šírky 6 mm a toto bolo akceptované. Na fotografiách je viditeľný priebeh aplikácie profilu od jeho upevnenia až po upevnenia na sadrokartón a následné prestierkovanie.

Kontrast tmavých trámov s bielymi plochami sadrokartónu je podčiarknutý viditeľnými líniami tieňovej špáry v spojoch sadrokartón a trám. Sme spokojní, že investor, aj za cenu vyššej prácnosti na realizácii sadrokartónu, zvolil toto riešenie. Odmenou za túto realizáciu je jeho spokojnosť z výsledného efektu, ale najmä dielo, ktoré je bez porúch a nežiadúcich prasklín. Za to môže vďačiť svojej náročnosti a zmyslu pre detail

 

 

2 Comments on “Priznané trámy v podhľade zo sadrokartónu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *