Podkrovie s priznanými klieštinami v rodinnom dome v obci Blatnica

Menší rodinný domček v Blatnici je postavený z tvárnic ytong a strop je tvorený z drevených trámov so záklopom. Tu vznikla požiadavka na priznanie trámov z prízemia a ich napojenia na sadrokartónové plochy.

V podkroví bolo požadované priznať nosné prvky krovu v podobe priečnych klieštin. Tento detail montážnici sadrokartónu neobľubujú, pretože vyžaduje množstvo rezov a vymeriavania pri kotvení sadrokartónu. Je to časovo náročné a práve preto je potrebné zodpovedne spracovať napojenie klieštin k sadrokartónu. Tu nastala zhoda investora s montážnikmi aj za cenu vyššej cene montáže, že práve tento detail bol realizovaný pomocou ukončovacieho profilu od výrobcu PROTEKTOR. Vďaka tomu sa podarilo vyhnúť použitiu akrylového tmelu, ktorý sa veľmi často používa, no nepatrí to medzi vhodné riešenia.

Profil vytvoril kvalitný detail napojenia sadrokartónu ku klieštinám a bol aj nápomocný pri následnom maľovaní sadrokartónu na bielo. Ukončovací profil obsahuje kryciu lištu, ktorá sa po zrealizovaní a namaľovaní ochráni hobľované klieštiny.

 

Podkrovie s priznanými klieštinami v rodinnom dome v obci Blatnica

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *